Inviterer til årets viktigste stafett på Karmøy

Stafett for livet vender tilbake til Torvastad 30.–31. august 2025. Kreftforeningen står bak det inkluderende arrangementet, som samler lokalsamfunnet i solidaritet med kreftpasienter og deres pårørende.
I 2024 deltok godt over 40 lag og mer enn 2 500 besøkende var på Karmøy-utgaven av stafetten. Nå håper arrangørene å toppe dette og skape enda større engasjement rundt kampen mot kreft.
Stafett for livet er den norske versjonen av det internasjonale konseptet Global Relay for Life, og er en markering der hele lokalsamfunnet samles til støtte for dem som er rammet av kreft – både pasienter og pårørende. Arrangementet varer i 24 timer, og lagene som deltar sørger for at stafettpinnen holdes i bevegelse hele døgnet. Det kan være familier, vennegjenger, skoler, bedrifter eller organisasjoner som stiller lag.
Fighterne er arrangementets æresgjester, og under stafetten får de en egen treretters middag og et eget program som hedrer deres historie og styrke. For mange er dette et sterkt øyeblikk som setter tonen for resten av arrangementet.
– Stafett for livet er ikke bare et kraftfullt møtepunkt, det er også en fin arena for teambuilding og for bedrifter som ønsker å vise samfunnsansvar, sier arrangørene.
Det koster ingenting å delta, og flere lag inngår avtaler med sponsorer og bedrifter som donerer et pengebeløp til Kreftforeningen for hver runde deltakerne går. Pengene går til kreftforskning, pasientstøtte og forebyggende arbeid.
Kreftforeningen oppfordrer alle som ønsker å bidra – enten som deltaker, frivillig eller sponsor – til å bli med på det som omtales som årets viktigste stafett.
Les mer om arrangementet her
Spørsmål om arrangementet, kontaktperson: vegard.vetrhus@kreftforeningen.no