Kroken Haugaland feiret 30 år med fest og bobiltreff
24.03.2025

Daglig leder Kroken Haugaland Jan Inge Grevstad.
Kroken Haugaland ble stiftet for 30 år siden da under navnet Haugaland Caravan av Henrik Gundersen. Gjennom årene har mange Haugalendinger og andre fått realisert drømmene sine om et fritt ferieliv på hjul. Henrik solgte sine aksjer til Kroken Gruppen for 5 år siden. Han var ikke selv tilstede på festen, men hadde sendt en hilsen fra varmere strøk som ble formidlet fra scenen.
Fersk daglige leder Jan Inge Grevstad entret podiet og roste sine ansatte.
- Uten de fantastiske medarbeiderene som gir av seg selv hver dag, hadde Kroken Haugaland ikke eksistert i dag. Vi hører om flere forhandlere som må stenge dørene i tøffe tider, mens vi holder målene og økonomisk stabilitet. Jeg vil ydmykt rette en stor takk til alle de kjekke kundene vi har og er så avhengig av, sa Grevstad fra scenen.
Bobiltreff med 35 biler
Det tidligere Sterling-bygget var rigget til bobilparkering i anledning jubileet. Med fulltegnet 35 biler parkert var det et yrende liv av bobilgjester fra land og strand som besøkte Frakkagjerd.


Utvider med bilverksted
En av nyhetene Grevstad kunne meddele fra scenen, var at det straks er klart for å åpne en ny avdeling for Kroken Haugaland; bilverksted. Det er ansatt en teknisk leder som skal drifte verkstedet og tilbudet blir nå at kundene både kan få service på bo-delen og bil-delen på en og samme plass.
- Ingen tegn på at Haugalandet ikke skal ha en sterk leverandør i mange år fremover, sa adm. dir. i Kroken Gruppen Morten Lillehagen fra scenen. Han roste alle de entusiastiske ansatte og skrøt uhemmet av hvor godt det føltes å komme på besøk til Haugalandet.

Ansatte og daglig leder startet jubileumsfesten med allsang og konfetti lørdag kveld.