Samler prefabvirksomheten i eget selskap
01.09.2026
Etableringen av Ølen Betong Prefab AS er et viktig grep for å samle og videreutvikle Ølen Betong sin satsing innen prefab i et eget selskap.
betongvarevirksomheten skilles ut i en egen enhet. Grepet skal gi en tydeligere markedssatsing, styrke kundeoppfølgingen og legge bedre til rette for videre utvikling og vekst innen prefab og betongvare, ifølge en pressemelding.
Etableringen av Ølen Betong Prefab AS er et viktig grep for å samle og videreutvikle Ølen Betong sin satsing innen prefab i et eget selskap.Målet er å gi virksomheten en tydeligere posisjon i markedet, komme enda tettere på kundene og skape et bedre grunnlag for videre vekst.
For kunder, leverandører og ansatte skal overgangen være så enkel og smidig som mulig. Virksomheten, produksjonen, kompetansen og medarbeiderne som i dag arbeider med betongvare, videreføres i Ølen Betong Prefab AS.
Etableringen gir gruppen bedre mulighet til å arbeide målrettet og helhetlig med marked, salg, kapasitet og produktutvikling innen prefab og betongvare. Dette skal bidra til å styrke
leveransene til dagens og nye kunder innenfor betongvare og prefab. Fra 1. september 2026 vil nye ordre, bestillinger, fakturaer og annen relevant dokumentasjon knyttet til prefabvirksomheten registreres på Ølen Betong Prefab AS. Pågående ordre, avtaler og leveranser håndteres som en del av overgangen. Dersom det er behov for særskilte endringer eller tiltak i eksisterende kunde- eller leverandørforhold, vil dette bli kommunisert direkte.
– Dette er et strategisk grep for å gi prefabvirksomheten en tydeligere retning og enda bedre forutsetninger for å utvikle produkter, kapasitet og kundeoppfølging videre. Prefab er et spennende og voksende marked og vi vil med dette komme enda tettere på kundene og være i posisjon til å utvikle vårt produkt på en bedre måte, sier Eirik Iversen, daglig leder i
Ølen Betong Prefab AS.
Samme folk – sterkere posisjon
Kunder og leverandører til dagens betongvarevirksomhet i Ølen Betong vil i all hovedsak møte de samme menneskene og den samme kompetansen som tidligere. Ølen Betong Prefab AS ser frem til å videreføre og videreutvikle produkter og konsepter til fordel for kunder, leverandører og ansatte heter det avslutningsvis i pressemeldingen.