Viktig milepæl i Enovates strategi
Enovate AS har kjøpt cApStAn SA, en internasjonalt ledende leverandør av språktjenester og kvalitetssikring for tester, vurderinger og sertifiseringer innen utdanning og HR.
Oppkjøpet er en viktig milepæl i Enovates strategi om å bygge en ledende europeisk plattform for digitale løsninger innen testing, sertifisering og kompetansevurdering med global rekkevidde, ifølge en pressemelding.
I over 25 år har cApStAn vært en ledende aktør innen oversettelse og språklig kvalitetssikring av internasjonale vurderinger. Selskapet har blant annet hatt ansvaret for språklig kvalitetssikring av OECDs PISA-undersøkelse i samtlige ni gjennomførte runder, og forbereder nå arbeidet med PISA 2029. cApStAn har hovedkontor i Brussel, kontor i Philadelphia og et internasjonalt nettverk med over 700 lingvister og fageksperter.
– cApStAn representerer en unik kombinasjon av kompetanse, internasjonal erfaring og dokumentert kvalitet. Vi er stolte over å ønske selskapet velkommen inn i Enovate-konsernet, sier administrerende direktør Øyvind Meistad.
Sammen vil Enovate og cApStAn tilby en komplett verdikjede – fra utvikling og gjennomføring av digitale tester til oversettelse, kulturell tilpasning og internasjonal utrulling.
Oppkjøpet ble delvis finansiert gjennom et vekstlån fra Innovasjon Norge.