Ny dagleg leder i Omega 365 Design
07.04.2025

Maria Djuve Vågen starter i jobben denne uken som ny dagleg leder i Omega 365 Design.
Vågen er fornøyd med å jobbe med et mangfoldig lag i Omega 365 Design.
– Vi har et dyktig og engasjert team med utrolig kompetente folk som brenner for at kundene skal nå sine mål. Noen har jobbet her i mange år, andre har kommet rett fra studier. Sammen er vi godt rustet til å levere kvalitet fremover, sier Vågen.
I tillegg til rollen som daglig leder, skal Vågen lede avdelingen som leverer kommunikasjonstjenester til det globale Omega 365-konsernet, som har hovedkontor i Ølensvåg. I fjor hadde konsernet en rekordomsetning på 4 milliarder kroner.
– Vi er så heldige å få jobbe med helt ulike kunder, fra kommuner til større bedrifter og enkeltpersonsforetak i ulike bransjer. Omega 365 er vår største kunde, og samarbeidet med dem er utrolig viktig. Gjennom våre leveranser har vi fått bidra til å profilere og støtte et konsern i enorm vekst, sier Vågen.
Avtroppende daglig leder Astrid Eidhammer Hjelmeland går over i rollen som avdelingsleder for Haugalandet. Med nesten 20 års erfaring fra selskapet, ser Hjelmeland frem til enda tettere prosjekt- og kundeoppfølging med både nåværende og nye kunder. Nå er hun svært fornøyd med sin etterfølger Maria Djuve Vågen.
– I tillegg til stor faglig tyngde er Maria en samlende person som alltid leter etter løsninger. Derfor var det naturlig for meg å peke på henne. Maria er svært ambisiøs på vegne av teamet, så jeg er trygg på at hun vil ta selskapet videre på en god måte, sier Hjelmeland.